Przejdź do treści →

Asymetryczne skarpetki – dzisiaj modnie znaczy nie do pary

W pogoni za modą

Dobrałeś już buty, spodnie, koszulę i zegarek, ale nadal czegoś Ci brakuje? Szukasz wyrazistego elementu, który nadałby Twojej garderobie szyku? W takim razie trafiłeś idealnie!

Dziś praktycznie każdą stylizację można uzupełnić kolorowymi skarpetkami. Z ich pomocą nie tylko wyróżnimy się w tłumie, ale pokażemy też swoją oryginalność. Barwne motywy w mig odmienią nudną stylizację i nadadzą jej niespotykanego polotu. Abstrakcyjne wzory przedstawiające kropki, paski lub geometryczne figury przykują uwagę oraz zapadną w pamięć.

Nic nie ogranicza tutaj kreatywności… Może poza dress codem, który jednak coraz rzadziej gości na salonach. Łącznie jaskrawych skarpet z garniturem zdradza luz oraz dystans. To znakomity sposób na wyrażenie siebie.

Asymetryczne skarpetki są wszędzie

Skarpetki to szczególna część garderoby, która ma tendencję do znikania. Przynajmniej jeden element z zestawu. Kupujemy więc kolejne komplety, które pewnie i tak zaraz się rozdzielą. Skarpetki nie do pary mają ten plus, że nigdy nie musimy się przejmować, gdzie posialiśmy jedną z nich. Po prostu tworzymy własne komplety.

Nie ma tu konieczności pamiętania, czy skarpetka w burgery kupiona była razem z tą w hot dogi albo pizze. Łączenie wzorów jest elementem zabawy, jak również bardzo dużym ułatwieniem codziennego życia. Wyobraźcie sobie, że podchodzicie do szuflady ze skarpetami i po prostu losujecie dwie. Gorzej, kiedy macie już zaplanowany outfit. Wtedy trzeba połączyć dwa konkretne motywy i być może przebić się przez całą ich szafę.

Jak Cię widzą, tak Cię piszą

Pokaż mi, jak się ubierasz, a powiem Ci, kim jesteś. Czy tego chcemy, czy nie, ocenianie po wyglądzie jest i zawsze będzie czymś naturalnym. Możemy to jednak wykorzystać jako oręż sukcesu. Zaprezentować siebie w taki sposób, by każdy rozmówca nas zapamiętał. Może to być nowo poznana sympatia lub rekruter do wymarzonej pracy. Jeśli za 10 minut ta osoba nadal będzie pamiętać człowieka w asymetrycznych skarpetach ze zwierzakami, to jest to osiągnięcie!

Twój ubiór jest sygnałem i tylko od Ciebie zależy, co nim przekażesz. Możesz pokazać, że jesteś osobą odważną, która nie boi się eksperymentować. Twoje skarpetki nie do pary mogą świadczyć o kreatywnym umyśle. Prezentować światu podejście do życia, Twoje zainteresowania, cenione wartości lub być sposobem na podążanie za współczesnymi trendami. Są także znakomitym dowodem na pewność siebie oraz odwagę.

Kolorowe skarpetki w każdym wzorze

Skoro już udowodniliśmy, że zwykłe, jednokolorowe skarpety nic o nas nie mówią. Możemy pomyśleć nad zakupem produktów z konkretnym motywem. I cóż, także tutaj nie ma żadnych ograniczeń. Bez problemu można dostać np. skarpetki ze zwierzętami. Jeśli ktoś uwielbia koty lub psy, może dosłownie przebierać w ofertach.

Bardzo modne są także modele przedstawiające posiłki. Mogą to być np. wspomniane wcześniej burgery, truskawki albo piwo. To ciekawy sposób na zaprezentowanie światu swoich upodobań kulinarnych. Takie skarpetki z jedzeniem są także kapitalnym pomysłem na prezent dla kucharza.

Jak widać, kolorowe skarpetki stały się niezwykle popularne. Śmiało można powiedzieć, że drogą pokojową podbiły świat. Dzisiaj każda spotkana przez nas osoba może mieć zupełne inne skarpetki i wcale to nikogo nie dziwi. To skuteczny sposób na zachowanie swojej indywidualności. Jest także bardzo subtelny. Sprawia, że przekazujemy wiadomość, ale nikomu nie wykrzykujemy jej w twarz.

Opublikowane w Porady

Komentarze są wyłączone.