Przejdź do treści →

Jak wybrać skarpetki sportowe i dlaczego są takie ważne

Czasami bardzo niepozorne przedmioty mogą całkowicie odmienić nasze podejście do życia. Zagwarantować komfort tam, gdzie wcale się go nie spodziewaliśmy. Takimi cichymi bohaterami są skarpetki, które często pozostają w cieniu obuwia. Tymczasem dopiero połączenie tych dwóch rzeczy gwarantuje prawdziwy raj dla stopy.

Nieważne czy jesteś wprawionym wędrowcem, czy też początkującym turystą. Wybór odpowiedniej bielizny zmieni Twoje postrzeganie słowa „wygoda”. Pozwoli Ci cieszyć się każdym wyjściem z domu, zwiększy przyjemność z jazdy rowerem lub podczas wypadu na ryby. Umili nawet zwykłe wyjście do pracy!

Skarpety sportowe – idealne na każdą okazję

Podczas aktywności fizycznej dużą rolę odgrywa odpowiedni ubiór. Nie ważne czy wybieramy się na wędrówkę po górskich szlakach, polowanie czy przejażdżkę rowerem. Zawsze warto postawić na wygodę, którą zapewniają skarpetki sportowe. To nie żaden wymysł, tylko fakt. Łatwo się o tym przekonać wybierać się w góry z dedykowanymi skarpetami trekkingowymi. Różnicę widać gołym okiem.

Świetnym pomysłem jest zakup produktów mających tzw. strefy komfortu. Dzięki nim możemy liczyć na odpowiedni przewiew stopy oraz idealne ułożenie się skarpety na nodze. Chroni to przed zbyt szybkim odczuwaniem zmęczenia nóg. Natomiast ściągacze pomagają utrzymać skarpety w jednej pozycji, co z pewnością docenią motocykliści i rowerzyści. Nikt nie lubi przecież odrywać się od jazdy i poprawiać ciągle zsuwającego się ubrania.

Na upał i chłód

Ważnym aspektem każdego elementu garderoby są materiały, z których je wykonano. Wybierając skarpetki sportowe, należy brać pod uwagę warunki pogodowe. Obecnie bez problemu można znaleźć bogaty asortyment produktów odpowiednich na każdą porę roku.

Uwagę entuzjastów wycieczek w góry lub do lasu powinna przykuć wełna z Merynosa, która stosowana jest do produkcji odzieży outdoorowej. Zaletą tego materiału jest nie tylko jego wytrzymałość, lecz również znakomite utrzymywanie ciepła. Na gorące dni świetnym wyborem są produkty oddychające, np. te wykonane z bawełny wzbogaconej o włókna Coolmax. W ten sposób wykonane są skarpetki do biegania, które zdecydowanie ułatwiają aktywność.

Skarpetki sportowe dbają o higienę

Wszyscy kiedyś mierzyliśmy się z problemem przepoconych stóp, przez które buty traciły swoją świeżość. Niekiedy bardzo trudno jest zapewnić nogom odpowiedni przewiew, ale tu z pomocą przychodzą nowoczesne technologie.

Po pierwsze, wybieramy produkty sprawnie odprowadzające pot. Dzięki nim ryzyko pojawienia się złych zapachów mocno spada. Na tym ochrona się jednak nie kończy. Skarpetki sportowe mogą być pokryte środkiem z jonami srebra, który pomaga utrzymać biologiczną równowagę stopy. Brzmi skomplikowanie? To żadna magia. Srebro od lat sprawdza się w roli skutecznego środka antybakteryjnego, na którym polegają m.in. szpitale i laboratoria.

Nigdy nie dało się tak zadbać o stopy, jak dziś. Pomyśl, jak to wykorzystasz?

Opublikowane w Porady Sport

Komentarze są wyłączone.